Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /usr/local/www/www.klosteris.lv/engine/classes/templates.class.php(11) : eval()'d code(3) : eval()'d code on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /usr/local/www/www.klosteris.lv/engine/classes/templates.class.php(11) : eval()'d code(3) : eval()'d code on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /usr/local/www/www.klosteris.lv/engine/modules/static.php(11) : eval()'d code(3) : eval()'d code on line 143 Сайт Екабпилсского Свято-Духова мужского монастыря AR ERAF ATBALSTU TIKS RENOVĒTS KLOSTERA MŪRA ŽOGS » KLOSTERIS
AR ERAF ATBALSTU TIKS RENOVĒTS KLOSTERA MŪRA ŽOGS

Saskaņā ar 2014.gada 11. novembrī noslēgto līgumu starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Jēkabpils Svētā Gara pareizticīgo draudzi, tai tiek piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums mūra apžogojuma renovācijai projekta "Nikolaja klostera baznīcas neatliekamā mūra žoga renovācija plašākas pieejamības sabiedrībai un sociālekonomiskas izmantošanas nodrošināšanai" (Nr.3DP/3.4.3.3.0/14/APIA/CFLA/053/010) realizācijai.

Šī projekta mērķis ir nodrošināt šī valsts nozīmes unikālā arhitektūras pieminekļa saglabāšanu. Tiks atjaunotas senatnīgās klostera mūra sienas.

Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klosterī mūku dzīve norisinājās apmēram 200 gadus, t. i., no 17. gadsimta vidus līdz 19. gadsimta vidum, kad klostera dzīve tur apstājās. Turpmākos gadus klosteris ar tā teritorijā esošajām ēkām tika izmantots pareizticīgo draudzes vajadzībām. Šajā laikā tika piedzīvoti postoši ugunsgrēki, dievnamu atjaunošana, divi Pasaules kari, Padomju varas nodarītais kaitējums. 1993.gadā ar Augstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Arhibīskapa (tagad Metropolīta) Aleksandra svētību un centieniem tika uzsākta Svētā Gara vīriešu klostera dzīves atjaunošana. Šobrīd notiek klostera un mūku dzīves atdzimšana, kas ir ilgs un sarežģīts process. Tāpēc mēs esam priecīgi un pateicīgi, ka valsts ar Kultūras Ministrijas atbalstu palīdz mums tik ļoti nozīmīgā veidā.

Klosteris piesaista lielu Latvijas viesu interesi. Tas ir viens no svarīgākajiem garīgajiem centriem Latvijā, kur atrodas brīnumdarošā Vissvētās Dievmātes Jakobštates ikona, kas ir zināma arī daudzviet ārpus Latvijas. Ik gadu Jakobštates ikonas svētkos jūlijā, kā arī citos lielajos Baznīcas svētkos klosteris uzņem daudz svētceļnieku no Latvijas un ārvalstīm.

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ